Poznaj te, które tworzą Tortugę od podstaw 🙂

Znajdziesz tu informacje o wodzach gromady i ich zastępczyniach, które planują, organizują i przeprowadzają zbiórki oraz troszczą się o zuchenki w naszej gromadzie.

pwd. Hanna Husarek "Ashley"

wódz gromady 2019~

Uczennica Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdyni klasy perkusji. Studentka Uniwersytetu Gdańskiego kierunku logopedii. W szeregi harcerek na dobre wstąpiła w 2016 r. zaczynając swoją przygodę w 4 NGDH "Kocanka" w zastępie "Sasanki". Po jakimś czasie równolegle nabywała zuchowego doświadczenia w 50 NGGZ "Atlantyda", po czym otrzymała błękitny sznur jako wódz 34 NGGZ "Tortuga".

och. Michaela Kucharska "Cynamon"

zastępca wodza gromady 2019-2020

Uczennica IX LO w Gdyni. Harcerskie kroki stawiała w 18 NGDH "Veris". Troskliwa i empatyczna. Potrafi wyciągnąć z przyrody to, co najlepsze i rozważnie korzystać z darów natury w wielu obszarach swojego życia jak i zarażać tą wiedzą innych.

och. Urszula Ołtarzewska "Astrid"

zastępca wodza gromady 2021~2022

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego kierunku ochrony zasobów przyrodniczych. Harcerską drogę zaczęła w bratniej organizacji ZHP w 7 GIDH "Keja" po czym w 2019 r. dołączyła do kadry 34 NGGZ "Tortuga". Zaangażowana również w Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej oraz miłośniczka zwierząt.

trop. Emilia Górecka "Flora"

zastępca wodza gromady 2022~

Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. w Gdyni klasy gitary. Uczennica VI LO w Gdyni. Harcerskie szlaki przeciera równolegle w 97 NGDH "Fluenti", do 34 NGGZ "Tortuga" dołączyła w 2021 r. Zobaczyć można ją też na deskach gdyńskiego Teatru Muzycznego. Flora to niezwykle sumienna i zaradna osoba, nie boi się próbować swoich sił w powierzanych jej obowiązkach, cechuje się też wrażliwością na przyrodę.